Zła wiadomość

Tu piszemy o sprawach ogólnych
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:
Czesio1 pisze:No masz Ci los, nie udał się żart. :-/
A propos, zbychowiec, na cba.pl też można tworzyć skrzynki pocztowe. ;-)
Ale to cba to syf, tak jak już wcześniej pisałem, więc ten org jest znacząco lepszym pomysłem.
Czemu syf Pawle? Czy chodzi tylko o ograniczenia dostępowe w różnych stronach świata czy jeszcze jakiś problem? Bo generalnie jak na potrzeby li tylko forum nie widzę większych problemów w funkcjonalności serwera.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze:Ale dałeś Czesio. Nie można dać do ukrytego tematu?
Temat jest widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.
Możemy więc spokojnie dyskutować na temat ewentualnych przenosin bądź pozostania na obecnej domenie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

zbychowiec pisze: Całkowicie zgadzam się z Pawłem, dlatego też z prawdziwą radością skorzystałem z tej okazji do przeniesienia strony. Z punktu widzenia webmastera/SEO cba to koszmar. Na dodatek to nie do końca tak, że jest za darmo, bo za zdjęcie reklam jednak trzeba płacić, poza tym brak własnej domeny (poddomena .cba.pl to nie jest własna domena, tylko subdomena w 100% zależna od cba.pl - nie jest własnością zarejestrowaną w NASK). To naprawdę doskonała okazja, żeby przenieść się w lepsze miejsce, szczególnie, że już wydałem pieniądze na coś profesjonalnego i w co można będzie z czystym sumieniem inwestować czas.
Zakładając forum w 2013 roku szukałem przede wszystkim czegoś darmowego, bo tak naprawdę nikt nie miał gwarancji, że nasze forum przetrwa, że ma rację bytu. Założeniem było stworzenie jakiejś platformy do kontaktu po rozpadzie starego forum. Po to, żeby te nici przyjaźni, które się między nami zawiązały, się nie zerwały. Bo wiadomo, telefony, maile to nie to samo co forum, miejsce do wspólnych spotkań.
Rzeczywiście jest tak jak piszesz zbychowiec, że za zdjęcie reklam trzeba płacić ale nie jest to warunek istnienia forum. Z reklamami też byśmy funkcjonowali. Opłacam abonament za zdjęcie reklam żeby nasze forum nie było zaśmiecane nikomu niepotrzebnymi tekstami. Obecnie jeśli mnie pamięć nie myli mamy opłacony abonament do października.
zbychowiec pisze: Swoją drogą sytuacja, którą opisał Czesio jest jak najbardziej prawdopodobna i faktycznie możemy w każdej chwili stracić ten hosting. Bez wypowiedzenia, po prostu serwer się posypie albo włamią się jakieś script kiddies i zrobią magiel. Serwis cba.pl nie jest darmowy, bo trzeba płacić za brak reklam. Ponadto cba.pl nie ma żadnych zobowiązań wobec nas (przy całym szacunku do ich wysiłków, jak na mało płatny hosting są oni całkiem ok), w każdej chwili może powiedzieć "sorry proszę państwa, takie życie". Bez swojej domeny (obsługiwanej przez płatne serwery DNS) jesteśmy bez przerwy w stanie odsuniętej w czasie zagłady.
No niestety, wypadki się zdarzają i rzeczywiście może nastąpić dzień, w którym nas pogonią.
zbychowiec pisze: Domena org.pl jest idealną domeną funkcjonalną dla strony. To właśnie tam powinniśmy być od samego początku (bo jesteśmy organizacją nieformalną i niekomercyjną). Z tą domeną będziemy mieli znacznie większą siłę przebicia w rozmowach z wszelkimi innymi podmiotami, władzami lokalnymi, zrzeszeniami, serwisami itp. Najważniejszy jest jednak fakt, że będziemy mieli wreszcie swoją własną, niezależną od nikogo i niczego, domenę i będziemy mogli sobie z nią robić, co dusza zapragnie (np. przenieść na inny hosting gdyby obecny się posypał, bez konieczności zmiany jej nazwy).
Fakt, domena org.pl stwarza większą siłę przebicia, kontaktując się z różnymi mediami i podając bądź adres email z cba.pl bądź link strony z końcówką cba.pl zastanawiam się, czy druga strona nie ma jakichś złych skojarzeń do tego skrótu.
Wszystko byłoby ładnie, pięknie gdybyśmy od początku byli na org.pl. Bo teraz zaistnieliśmy już jako cba.pl. Mamy koszulki z nadrukiem adresu, mamy filmy z adresem, również logo. Wszystko to pociąga za sobą konieczność utraty czegoś co już stworzyliśmy. I tego najbardziej się obawiam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Jestem za przeniesieniem. Na moje nie ma co się zastanawiać, bo powód dobry, chociaż miał być żartem.
Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Zakładając forum w 2013 roku szukałem przede wszystkim czegoś darmowego, bo tak naprawdę nikt nie miał gwarancji, że nasze forum przetrwa, że ma rację bytu.
Czesio, żeby było jasne - nikt nie stawia tutaj żadnych zarzutów, to jest tylko subiektywna ocena i, najważniejsze, próba rozwoju, chyba jak najbardziej naturalna. Bo kto się nie rozwija ten się cofa. Nie chciałeś wchodzić w FB, nie chcesz uruchamiać portalu, ok, ale pozostawanie przy niepewnej lokalizacji forum można poprawić i jeżeli można to trzeba to zrobić.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Czesio, żeby było jasne - nikt nie stawia tutaj żadnych zarzutów, to jest tylko subiektywna ocena i, najważniejsze, próba rozwoju, chyba jak najbardziej naturalna. Bo kto się nie rozwija ten się cofa. Nie chciałeś wchodzić w FB, nie chcesz uruchamiać portalu, ok, ale pozostawanie przy niepewnej lokalizacji forum można poprawić i jeżeli można to trzeba to zrobić.
Ale Paweł, przecież ja się wcale nie upieram, że powinniśmy zostać na starej domenie.
Co rozumiesz przez stwierdzenie "nie chciałeś wchodzić w FB"?
Portal jest uruchomiony, dyskusja była tylko czy go zmieniać. Przepraszam, zapomniałem, że mieliśmy omówić temat w Kościelisku. Zresztą sam widziałeś, że nawet nie bardzo było kiedy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:Co rozumiesz przez stwierdzenie "nie chciałeś wchodzić w FB"?
Co mam rozumieć? Nie chciałeś, prawda? Szanuję Twoje zdanie.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Co mam rozumieć? Nie chciałeś, prawda? Szanuję Twoje zdanie.
Ale masz na myśli moją osobę prywatną na FB?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:
PawelK pisze: Co mam rozumieć? Nie chciałeś, prawda? Szanuję Twoje zdanie.
Ale masz na myśli moją osobę prywatną na FB?
Nie, stworzenie profilu forum na FB.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Nie, stworzenie profilu forum na FB.
Nie mogę sobie przypomnieć tej naszej rozmowy na temat profilu na FB. Faktem jest, że ja nie mam profilu na tym portalu i jestem przeciwnikiem stwierdzenia "nie masz profilu na FB to nie żyjesz". I na pewno nie podjąłbym się prowadzenie profilu naszego forum na tym portalu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Czesio1 pisze: I na pewno nie podjąłbym się prowadzenie profilu naszego forum na tym portalu.
Jeżeli nie masz nic przeciwko to mogę to zrobić. Zapewniam Ciebie, że jest mnóstwo osó, które poprzez tę ścieżkę mogłyby do nas dołączyć! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

johny pisze:
Czesio1 pisze: I na pewno nie podjąłbym się prowadzenie profilu naszego forum na tym portalu.
Jeżeli nie masz nic przeciwko to mogę to zrobić. Zapewniam Ciebie, że jest mnóstwo osó, które poprzez tę ścieżkę mogłyby do nas dołączyć! :-)
No, ja w to wchodzę, jeśli Boss, się zgadza :-)
Tylko wszyscy lajkują mój fanpejdż o sprzęcie piłkarskim :-D
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: Jeżeli nie masz nic przeciwko to mogę to zrobić. Zapewniam Ciebie, że jest mnóstwo osó, które poprzez tę ścieżkę mogłyby do nas dołączyć! :-)
A proszę bardzo. :-)
PawelK pisze: jeśli Boss, się zgadza :-)
Ależ Ty jesteś uszczypliwy Paweł :-P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:PawelK napisał/a:
jeśli Boss, się zgadza :-)

Ależ Ty jesteś uszczypliwy Paweł :-P
Oj tam, oj tam :-)
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

PawelK pisze:Tylko wszyscy lajkują mój fanpejdż o sprzęcie piłkarskim
Ofkors! :-)
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Czesio1 pisze:johny napisał/a:

Jeżeli nie masz nic przeciwko to mogę to zrobić. Zapewniam Ciebie, że jest mnóstwo osó, które poprzez tę ścieżkę mogłyby do nas dołączyć!

A proszę bardzo.
johny to załóż fanpage, tylko pamiętaj, że FB to nie TT i nazwa raz przypisana jest praktycznie niezmienialna. Z przygodą na ty jest zarejestrowany tylko jako serial, więc pewnie fanpage da się zrobić. Później będzie się przydzielało adminów.
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8828
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

Ale namieszałeś Czesiu. Wsadziłeś kij w mrowisko.
A propos, ja też nie mam konta na FB.
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

TomaszK pisze:Ale namieszałeś Czesiu. Wsadziłeś kij w mrowisko.
A propos, ja też nie mam konta na FB.
Oglądać możecie bez konta

https://www.facebook.com/zprzygodanaty
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

TomaszK pisze:Ale namieszałeś Czesiu. Wsadziłeś kij w mrowisko.
.
Ano niestety, nawet zazartowac nie mozna. :-/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Nemsta
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 2098
Rejestracja: 13 wrz 2014, 23:23
Tytuł: Łajza archeologiczna
Miejscowość: Wyk
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nemsta »

Czyli coś dla mnie :evil: :-D
Obrazek
Von Dobeneck
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Von Dobeneck »

Czesio1 pisze:
TomaszK pisze:Ale namieszałeś Czesiu. Wsadziłeś kij w mrowisko.
.
Ano niestety, nawet zazartowac nie mozna. :-/
Czesiu, żart wyszedł Ci świetnie. Nie dość, że zaniepokoiłeś forowiczó(przynajmniej niektórych), to jeszcze Zbychowiec przerobił ten żart na sukces. :-D
Awatar użytkownika
Tomryk
Lubi przygody
Lubi przygody
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2015, 12:14
Miejscowość: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Tomryk »

To tak lekko odświeżę temat: mam wykupiony hosting na 1&1. Polecam. W razie czego (mam wolne jeszcze chyba z 40 GB) możemy u mnie postawić mirrora/backupa.
I może warto rzucić do rozważenia: nasza społeczność jest raczej zgrana i sądzę, że uzbieranie coś ok 250-300 PLN na rok nie będzie problemem, zwłaszcza, że teraz jest sporo narzędzi, które to ułatwiają.
Anywhere I roam
Where I lay my head is home
Awatar użytkownika
Tomryk
Lubi przygody
Lubi przygody
Posty: 30
Rejestracja: 28 maja 2015, 12:14
Miejscowość: Lublin
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Tomryk »

To pierwszego ochotnika zrzutkowego już masz. Hosting to nie majątek, ale skoro wszyscy z tego korzystamy, to z "co łaska" może się zebrać nawet opłata kilkuletnia (z doświadczenia) i zawsze to będzie nam milej uczestniczyć w większym stopniu*.

*sądze, że nie piszę tylko w swoim imieniu

Postaram się przypomnieć o temacie w grudniu, ludzie w tedy jakoś tacy milsi :-D
Anywhere I roam
Where I lay my head is home
Awatar użytkownika
Waldemar_B
Żądny przygód
Żądny przygód
Posty: 227
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:06
Tytuł: czarny charakter
Miejscowość: Allenstein
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zła wiadomość

Post autor: Waldemar_B »

Czesio1 pisze:--- phpBB : The Protected Message is not copied in this quote ---
sprawdzam
Obrazek
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Mam malutkie pytanko, kolego zbychowiec. Silnik forum zmniejsza zdjęcia do normatywnego rozmiaru. W relacji hiszpańskiej Pawła zamieszczone są zdjęcia po trzy w jednym wierszu. Niestety normatywna wielkość zdjęcia powoduje że trzecie przerzuca mi do wiersza następnego i robi się mało estetycznie bo jest układ dwa, jeden, dwa, jeden... Czy jest na to lekarstwo?
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Nietajenko pisze:Mam malutkie pytanko, kolego zbychowiec. Silnik forum zmniejsza zdjęcia do normatywnego rozmiaru. W relacji hiszpańskiej Pawła zamieszczone są zdjęcia po trzy w jednym wierszu. Niestety normatywna wielkość zdjęcia powoduje że trzecie przerzuca mi do wiersza następnego i robi się mało estetycznie bo jest układ dwa, jeden, dwa, jeden... Czy jest na to lekarstwo?
To mój błąd, bo jak pisze się relację to w podglądzie nie ma lewego paska z danymi użytkowników i wtedy ładnie wygląda po trzy :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy ogólne”