Turystyka inaczej

Dział poświęcony turystyce krajoznawczej
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Turystyka inaczej

Post autor: Brunhilda »

„Lot do nikad” Tak Qantas nazwał lot zorganizowany w październiku. Ludzie tęsknią za podróżami, za lotami samolotem i stad taki pomysł. Po prostu 7 godziny przelot wzdłuż brzegu as w stronę Północnego Terytorium. Bilety w cenie od $787 do $3787 sprzedały się w ciągu 10 minut.......... nawet nie można było się zalogować!
Pomysł był krytykowany, ze to wyrzucanie pieniędzy i, ze zanieczyszcza środowisko. To trochę przesada maim zdaniem. Do pandemii latały setki samolotów dziennie. Od marca zaledwie kilka..

https://www.insider.com/qantas-7-hour-f ... tes-2020-9
Ostatnio zmieniony 25 lis 2020, 02:27 przez Brunhilda, łącznie zmieniany 1 raz.
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Turystyka inaczej

Post autor: Yvonne »

Brunhilda pisze:„Lot do nikad” Tak Qantas nazwał lot zorganizowany w październiku. Ludzie tęsknią za podróżami, za lotami samolotem i stad taki pomysł. Po prostu 7 godziny przelot wzdłuż brzegu as w stronę Północnego Terytorium. Bilety w cenie od $787 do $3787 sprzedały się w ciągu 10 minut.......... nawet nie można było się zalogować!
Pomysł był krytykowany, ze to wyrzucanie pieniędzy i, ze zanieczyszcza środowisko. To trochę przesada maim zdaniem
A ja zgadzam się z krytykującymi. To było idiotyczne.
Sytuacja jest trudna, a ludzie wydają pieniądze w tak głupi sposób.
Lepiej by wsparli potrzebujących.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Re: Turystyka inaczej

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: A ja zgadzam się z krytykującymi. To było idiotyczne.
Sytuacja jest trudna, a ludzie wydają pieniądze w tak głupi sposób.
Lepiej by wsparli potrzebujących.
Przepraszam, ale fundamentalnie się z Tobą nie zgadzam!

Pomijając już kwestię, że uważam za niewłaściwe tego typu dysponowanie cudzymi pieniędzmi, to zauważ, że jednym z bardzo negatywnych składników tej pandemicznej sytuacji jest stres. Ludzie są pozbawieni rozrywek, nie każdy jest introwertykiem, niektórzy - znam takich osobiście - przeżywają te lockdowny bardzo ciężko. Takim ludziom tego typu odstresowywacz może być po prostu bardzo potrzebny! A jeśli ich na to stać - nic mi do tego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Irycki, dochodzi tu jeszcze sprawa zanieczyszczania środowiska, o którym to fakcie wspomniała Brunia.

Naprawdę nie widzisz niczego niestosownego w tak bezsensownym jego zanieczyszczaniu?
Lot donikąd? Fanaberia ludzi, którzy nie potrafią przez kilka miesięcy zwolnić i odnaleźć się w sytuacji?
Awatar użytkownika
Eksplorator63
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 1650
Rejestracja: 16 maja 2016, 18:45
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Turystyka inaczej

Post autor: Eksplorator63 »

Yvonne pisze:
Brunhilda pisze:„Lot do nikad” Tak Qantas nazwał lot zorganizowany w październiku. Ludzie tęsknią za podróżami, za lotami samolotem i stad taki pomysł. Po prostu 7 godziny przelot wzdłuż brzegu as w stronę Północnego Terytorium. Bilety w cenie od $787 do $3787 sprzedały się w ciągu 10 minut.......... nawet nie można było się zalogować!
Pomysł był krytykowany, ze to wyrzucanie pieniędzy i, ze zanieczyszcza środowisko. To trochę przesada maim zdaniem
A ja zgadzam się z krytykującymi. To było idiotyczne.
Sytuacja jest trudna, a ludzie wydają pieniądze w tak głupi sposób.
Lepiej by wsparli potrzebujących.
Yvonnne skąd wiesz ze ludzie nie spierają potrzebujących.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Eksplorator63, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Re: Turystyka inaczej

Post autor: Yvonne »

Eksplorator63 pisze:
Yvonne pisze:
Brunhilda pisze:„Lot do nikad” Tak Qantas nazwał lot zorganizowany w październiku. Ludzie tęsknią za podróżami, za lotami samolotem i stad taki pomysł. Po prostu 7 godziny przelot wzdłuż brzegu as w stronę Północnego Terytorium. Bilety w cenie od $787 do $3787 sprzedały się w ciągu 10 minut.......... nawet nie można było się zalogować!
Pomysł był krytykowany, ze to wyrzucanie pieniędzy i, ze zanieczyszcza środowisko. To trochę przesada maim zdaniem
A ja zgadzam się z krytykującymi. To było idiotyczne.
Sytuacja jest trudna, a ludzie wydają pieniądze w tak głupi sposób.
Lepiej by wsparli potrzebujących.
Yvonnn skąd wiesz ze ludzie nie spierają potrzebujących.
Nie wiem. Być może wspierają.
Ale mimo wszystko uważam ten lot za niepotrzebny. Zwłaszcza dla środowiska.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

I jeszcze jedno mi się nasuwa, Irycki.
Jeśli ktoś ma problem z obecną sytuacją, to taki lot nie będzie dla niego remedium. No, może na chwilę. W tej sytuacji na 7 godzin ;-)

Ale co potem?
Dalej będzie szukał masowych przyjemności?
Może lepiej by zrobił, jakby spróbował znaleźć sobie jakieś ciekawe hobby, któremu można się oddawać w zaciszu domowym.

Wydawało mi się, że jesteś raczej za tym, aby stosować się do reguł izolacji i utrzymywania dystansu :-)

Jak się ma do tego lot zapełnionym samolotem?
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Re: Turystyka inaczej

Post autor: johny »

irycki pisze:
Yvonne pisze: A ja zgadzam się z krytykującymi. To było idiotyczne.
Sytuacja jest trudna, a ludzie wydają pieniądze w tak głupi sposób.
Lepiej by wsparli potrzebujących.
Przepraszam, ale fundamentalnie się z Tobą nie zgadzam!

Pomijając już kwestię, że uważam za niewłaściwe tego typu dysponowanie cudzymi pieniędzmi, to zauważ, że jednym z bardzo negatywnych składników tej pandemicznej sytuacji jest stres. Ludzie są pozbawieni rozrywek, nie każdy jest introwertykiem, niektórzy - znam takich osobiście - przeżywają te lockdowny bardzo ciężko. Takim ludziom tego typu odstresowywacz może być po prostu bardzo potrzebny! A jeśli ich na to stać - nic mi do tego.
Absolutnie się zgadzam! Nikomu nic do tego jak ludzie wydają kasę, skoro jest taka możliwość to z chęcią bym z niej skorzystał.Tak jak piszesz argument o zatruwaniu środowiska można skwitować mentzenowym - XD. Idąc tym tokiem rozumowania Irycki również nie powinien dla przyjemności wsiadać na motocykl bo przecież zatruwa środowisko...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Ale co potem?
Dalej będzie szukał masowych przyjemności?
Może lepiej by zrobił, jakby spróbował znaleźć sobie jakieś ciekawe hobby, któremu można się oddawać w zaciszu domowym.
Ale to nie twoja głowa co potem. To jego problem. Nie martw się za kogoś.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Naprawdę skorzystałbyś z lotu donikąd, johny?
Po prostu, żeby się przelecieć?
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:
Ale co potem?
Dalej będzie szukał masowych przyjemności?
Może lepiej by zrobił, jakby spróbował znaleźć sobie jakieś ciekawe hobby, któremu można się oddawać w zaciszu domowym.
Ale to nie twoja głowa co potem. To jego problem. Nie martw się za kogoś.
Ja się nie martwię.
To Irycki się martwi :-)
Ja tylko zwracam uwagę na fakt, że taka chwilowa przyjemność nie zmieni sytuacji.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Naprawdę skorzystałbyś z lotu donikąd, johny?
Po prostu, żeby się przelecieć?
A czemu nie, uwielbiam samoloty... A lot takim to z pewnością wielka frajda! A jeszcze jakby pilotem był Bruce Dickinson! :-)
Ostatnio zmieniony 25 lis 2020, 09:26 przez johny, łącznie zmieniany 1 raz.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze:Irycki, dochodzi tu jeszcze sprawa zanieczyszczania środowiska, o którym to fakcie wspomniała Brunia.

Naprawdę nie widzisz niczego niestosownego w tak bezsensownym jego zanieczyszczaniu?
Lot donikąd? Fanaberia ludzi, którzy nie potrafią przez kilka miesięcy zwolnić i odnaleźć się w sytuacji?
Tak, zanieczyszczenie środowiska to duży problem. Tyle że ten jeden dodatkowy lot w sytuacji, kiedy lata kilkadziesiąt razy mniej samolotów niż normalnie, nie jest chyba problemem? Problemem jest to co dzieje się na codzień.

Poza pandemią też odbywają się loty widokowe, ba! po całym świecie pływają gigantyczne wycieczkowce - to też by trzeba zakazać. A autokary? Rozmaite wycieczki turystyczne, np. do Włoch? Przecież to nie jest potrzebne! Można doskonale żyć nie pojechawszy do Włoch. A nasze Zloty? Przecież prawie każdy przyjeżdża tam samochodem! A Zlot nie jest nikomu potrzebny do życia. Służy tylko do poprawy samopoczucia uczestników...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

irycki pisze:
Yvonne pisze:Irycki, dochodzi tu jeszcze sprawa zanieczyszczania środowiska, o którym to fakcie wspomniała Brunia.

Naprawdę nie widzisz niczego niestosownego w tak bezsensownym jego zanieczyszczaniu?
Lot donikąd? Fanaberia ludzi, którzy nie potrafią przez kilka miesięcy zwolnić i odnaleźć się w sytuacji?
Tak, zanieczyszczenie środowiska to duży problem. Tyle że ten jeden dodatkowy lot w sytuacji, kiedy lata kilkadziesiąt razy mniej samolotów niż normalnie, nie jest chyba problemem? Problemem jest to co dzieje się na codzień.

Poza pandemią też odbywają się loty widokowe, ba! po całym świecie pływają gigantyczne wycieczkowce - to też by trzeba zakazać. A autokary? Rozmaite wycieczki turystyczne, np. do Włoch? Przecież to nie jest potrzebne! Można doskonale żyć nie pojechawszy do Włoch. A nasze Zloty? Przecież prawie każdy przyjeżdża tam samochodem! A Zlot nie jest nikomu potrzebny do życia. Służy tylko do poprawy samopoczucia uczestników...
Otóz to, otóż to! :564:
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

irycki pisze:Poza pandemią też odbywają się loty widokowe, ba! po całym świecie pływają gigantyczne wycieczkowce - to też by trzeba zakazać. A autokary? Rozmaite wycieczki turystyczne, np. do Włoch? Przecież to nie jest potrzebne! Można doskonale żyć nie pojechawszy do Włoch. A nasze Zloty? Przecież prawie każdy przyjeżdża tam samochodem! A Zlot nie jest nikomu potrzebny do życia. Służy tylko do poprawy samopoczucia uczestników...
To takie argumenty z kategorii "inni też kradną". Słabe.
Za oknem skoro świt Kilimandżaro...
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

Yvonne pisze: Może lepiej by zrobił, jakby spróbował znaleźć sobie jakieś ciekawe hobby, któremu można się oddawać w zaciszu domowym.
Hobby się nie znajduje, to raczej "hobby znajduje nas". Nie wyobrażam sobie, że ktoś siądzie i stwierdzi "od dziś moim hobby jest szydełkowanie".
Wydawało mi się, że jesteś raczej za tym, aby stosować się do reguł izolacji i utrzymywania dystansu :-)

Jak się ma do tego lot zapełnionym samolotem?
To jest osobna kwestia, do której się nie odnosiłem. To akurat budzi moje wątpliwości. Być może jednak były jakieś zabezpieczenia, o których nie wiemy. No i w porównaniu z Europą Australia jest teraz względnie bezpiecznym epidemicznie krajem.

BTW czytałem że były badania wskazujące na to, że akurat w samolocie ryzyko zakażenia nie jest duże jeśli podróżujący noszą maski. Oczywiście siedzący najbliżej może się zarazić, ale raczej nie cały samolot. Ze względu na konstrukcję układu klimatyzacji w samolocie, wymiana powietrza jest stosunkowo szybka.

Tak czy siak, nie o tym była mowa ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
irycki
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 2708
Rejestracja: 22 cze 2016, 12:05
Tytuł: Pan Motocyklik
Miejscowość: Legionowo
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 106 razy

Post autor: irycki »

PawelK pisze:
irycki pisze:Poza pandemią też odbywają się loty widokowe, ba! po całym świecie pływają gigantyczne wycieczkowce - to też by trzeba zakazać. A autokary? Rozmaite wycieczki turystyczne, np. do Włoch? Przecież to nie jest potrzebne! Można doskonale żyć nie pojechawszy do Włoch. A nasze Zloty? Przecież prawie każdy przyjeżdża tam samochodem! A Zlot nie jest nikomu potrzebny do życia. Służy tylko do poprawy samopoczucia uczestników...
To takie argumenty z kategorii "inni też kradną". Słabe.
Dlaczego? Nie piszę że "inni kradną", tylko że przemieszczanie się wyłacznie w celach związanych z uzyskaniem szeroko rozumienej przyjemności jest w naszej cywilizacji powszechne, w związku z czym ubolewanie nad tym, że raptem poleciał jeden samolot just for fun, w sytuacji, kiedy prawie żadne inne samoloty nie latają, uważam za pewną hipokryzję. A zapewne spora część tych ubolewających, jak skończy się pandemia, wsiądzie w samolot i polecą na wczasy do Europy...

(Ja też "kradnę", jeżdżąc bez celu na motocyklu. Żeby chociaż do sklepu po bułki, miałbym jakieś alibi).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

Moje fotoszopki (aktualiz. 13.11.2022)
.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Ho, ho, ho, jaka dyskusja się wywiązała w tak krótkim czasie.
Pewnie narażę się paru osobom ale też uważam ten lot za niepotrzebny. Ale nie tyle ze ze względu na zanieczyszczenie środowiska ile na bezsensowny sposób wydania pieniędzy. Ja wiem, że są ludzie których na to stać i tak jak napisał irycki czy johny nic nam do tego jak wydają swoje pieniądze. Ale ocenić nam to wolno.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Pewnie narażę się paru osobom ale też uważam ten lot za niepotrzebny. Ale nie tyle ze ze względu na zanieczyszczenie środowiska ile na bezsensowny sposób wydania pieniędzy.
Czesiu, Ty tak uważasz, a ci ludzie stwierdzili, ze to jest super pomysł i zamiast kupić kolejnego merca, który zatruwałby środowisko, polecieli sobie samolotem. ja wiele razy jak patrzyłem w niebo na lecące samoloty myślałem sobie żeby też polecieć, byle gdzie, aby polecieć!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Irycki, nie jest miłe nazywanie kogoś hipokrytą tylko dlatego, że ma odmienne od nas poglądy :-/
Ostatnio zmieniony 25 lis 2020, 09:57 przez Yvonne, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:Irycki, nie jest miłe nazywanie kogoś hipokrytą tylko dlatego, że ma odmienne od nas poglądy :-/
Ale przecież irycki nie napisał tak dlatego, że masz odmienne poglądy, tylko wskazał, że jadąc dla przyjemności na zlot nie będziesz się zastanawiała, że twoje auto zatruwa środowisko...
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

johny pisze:
Yvonne pisze:Irycki, nie jest miłe nazywanie kogoś hipokrytą tylko dlatego, że ma odmienne od nas poglądy :-/
Ale przecież irycki nie napisał tak dlatego, że masz odmienne poglądy, tylko wskazał, że jadąc dla przyjemności na zlot nie będziesz się zastanawiała, że twoje auto zatruwa środowisko...
Johny, czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy między jechaniem na zlot, czyli w konkretnym celu (spędzenie kilku dni z grupą lubianych osób, zwiedzenie ciekawych turystycznie miejsc, poznanie nowych ludzi, zjedzenie lokalnych smakołyków) z lotem donikąd BEZ żadnego celu? Żeby się tylko przelecieć i nie nudzić się w tym czasie w domu?
Naprawdę porównujesz dwie tak różne sprawy???
Ostatnio zmieniony 25 lis 2020, 10:06 przez Yvonne, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

Yvonne pisze:
johny pisze:
Yvonne pisze:Irycki, nie jest miłe nazywanie kogoś hipokrytą tylko dlatego, że ma odmienne od nas poglądy :-/
Ale przecież irycki nie napisał tak dlatego, że masz odmienne poglądy, tylko wskazał, że jadąc dla przyjemności na zlot nie będziesz się zastanawiała, że twoje auto zatruwa środowisko...
Johny, czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy między jechaniem na zlot, czyli w konkretnym celu (spędzenie kilku dni z grupą lubianych osób, zwiedzenie ciekawych turystycznie miejsc, poznanie nowych ludzi, zjedzenie lokalnych smakołyków) z lotem donikąd BEZ żadnego celu? Żeby się tylko przelecieć i nie nudzić się w tym czasie w domu?
Naprawdę porównujesz dwie tak różne sprawy???
Nie, bo to nie jest lot bez celu. Owszem nie ma konkretnego punktu dokąd samolot leci. Ale cel jest. Fajnie spędzić czas z innymi ludźmi (tak jak w przypadku Waszych zlotów), pogadać, pośmiać się gdzieś w przestworzach z widokiem na niebo i to co pod samolotem.
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

irycki pisze:
PawelK pisze:
irycki pisze:Poza pandemią też odbywają się loty widokowe, ba! po całym świecie pływają gigantyczne wycieczkowce - to też by trzeba zakazać. A autokary? Rozmaite wycieczki turystyczne, np. do Włoch? Przecież to nie jest potrzebne! Można doskonale żyć nie pojechawszy do Włoch. A nasze Zloty? Przecież prawie każdy przyjeżdża tam samochodem! A Zlot nie jest nikomu potrzebny do życia. Służy tylko do poprawy samopoczucia uczestników...
To takie argumenty z kategorii "inni też kradną". Słabe.
Dlaczego? Nie piszę że "inni kradną", tylko że przemieszczanie się wyłacznie w celach związanych z uzyskaniem szeroko rozumienej przyjemności jest w naszej cywilizacji powszechne, w związku z czym ubolewanie nad tym, że raptem poleciał jeden samolot just for fun, w sytuacji, kiedy prawie żadne inne samoloty nie latają, uważam za pewną hipokryzję. A zapewne spora część tych ubolewających, jak skończy się pandemia, wsiądzie w samolot i polecą na wczasy do Europy...

(Ja też "kradnę", jeżdżąc bez celu na motocyklu. Żeby chociaż do sklepu po bułki, miałbym jakieś alibi).
A ja jestem zaskoczona, Irycki, Twoim tokiem myślenia :shock:
Jak można myśleć, że normalnie lata więcej, to teraz ten jeden nie zaszkodzi?
Według mnie każdy, nawet pojedynczy lot, ma znaczenie!
To zabrzmiało tak, jakbyś będąc w lesie rzucił na ziemię chusteczkę i pomyślał: E tam. Żadnej nie ma, to ta moja jedna nie ma znaczenia. Gdzieś tam się zagubi w liściach i nie będzie widoczna. To tylko jeden śmieć.
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze:Czesiu, Ty tak uważasz, a ci ludzie stwierdzili, ze to jest super pomysł i zamiast kupić kolejnego merca, który zatruwałby środowisko, polecieli sobie samolotem. ja wiele razy jak patrzyłem w niebo na lecące samoloty myślałem sobie żeby też polecieć, byle gdzie, aby polecieć!
Oczywiście, że to tylko moja ocena zasadności tego lotu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mysikrólik
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 5279
Rejestracja: 16 lip 2013, 14:37
Tytuł: harcerz
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 104 razy

Post autor: Mysikrólik »

Ja uważam że lot dla frajdy jest ok, jeśli kogoś stać. Na różnych świętach są loty nad miastami dla chętnych i jakoś nikomu to nie wadzi.
A co powiedzieć o kolesiu który za 10 mln dolców leci w kosmos.
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11645
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

A co powiedzieć o kolesiu który za 10 mln dolców leci w kosmos.
Ten toi zatruwa środowisko chyba za przynajmniej 10 samolotów... :-D
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

johny pisze: (tak jak w przypadku Waszych zlotów),

:584: :584: :584:
Ciekawe kto te zloty wymyślił? :-P
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Yvonne
Moderator
Moderator
Posty: 12996
Rejestracja: 09 lip 2013, 16:01
Miejscowość: Bydgoszcz
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 170 razy

Post autor: Yvonne »

Czesio1 pisze:
johny pisze: (tak jak w przypadku Waszych zlotów),

:584: :584: :584:
Ciekawe kto te zloty wymyślił? :-P
He he. Faktycznie :-D :-D :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka piesza, rowerowa i wodna”