53 minuty grozy

Dział poświęcony twórczości własnej Forowiczów
ODPOWIEDZ
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

53 minuty grozy

Post autor: szczotaw »

Jako, że pracę domową z polskiego trzeba odrobić, wyszło mi takie "coś" :p Opowiadanie lekko przesadzone, ale zgodne z tematem i forum i pracy domowej :D W końcu to też przygoda...

Z pozoru wyglądało to na misję zwykłą jak zawsze...
16 grudnia 2035, New York City

O godzinie 8:00 rano jak zwykle pojechałem w eskortowanym samochodzie do mojej bazy na Manhattanie. Monotonną, codzienną przejażdżkę przerwał telefon od mojego szefa, George'a Smitha – to on kierował całą grupą antyterrorystyczną.

- Martinez, sprawa do Ciebie – szybko rzucił boss.

- Co znowuż, szefie?

- Ktoś podłożył w Central Parku bombę. Wybuchnie ona za dokładnie 52 minuty. W tym czasie masz odnaleźć naszego zamachowca i przyprowadzić go przed oblicze sprawiedliwości. Pomoże Ci Twój nowy asystent, Michael.

-Tak jest mistrzu.

Sprawa jak sprawa. Co tydzień jakiś szaleniec podkłada gdzieś bombę, nigdy jednak nie informujemy mieszkańców o takim wydarzeniu. Po co wzbudzać panikę? Saperzy zawsze rozbrajają ładunek, bez wiedzy nowojorczyków.

Tak rozmyślając, przejechałem prawie cały dystans dzielący mnie od Central Parku. Z letargu obudził mnie o 8:20 Michael – był to młody chłopak z widoczną jednak zawziętością na twarzy i dziwną blizną.

-Mamy problem. Bomba da się rozbroić tylko i wyłącznie poprzez odcięcie jej od zamachowca. Aby to zrobić, należy go zamknąć w szczelnym, nie przepuszczającym fal radiowych pomieszczeniu, czyli po prostu w więzieniu. Takie jest twoje zadanie. Jako wskazówkę powiem Ci, że ten kto nas zaalarmował widział Doktora Zło, który dopiero co uciekł z więzienia, sterczącego pod pomnikiem Jagiełły trzymającym dwa świetlne miecze dokładnie o 8:00. Tymczasem do wybuchu pozostało 40 minut. Powodzenia.

Z takim rozkazem, przy pomocy robo-psów ruszyłem na poszukiwania naszego tajemniczego zamachowca. Psy i GPS pokazały mi kierunek na Lincoln Square. Tam natomiast kazały mi się udać na Upper East Side. Normalnie, podróż zajęłaby mi bat-mobilem z pół godziny, jednak przy pomocy najnowszej technologii (teleportów, przy użyciu Internet Exploer) udało mi się skrócić ją do 15 minut. Do wybuchu pozostał nieco mniej niż dwa kwadranse. New York patrolowały niewidzialne helikoptery.

Tymczasem czas leciał, a zaniepokojony Szef postanowił ewakuować cały Central Park.

-Martinez, pospiesz się. Jeśli bomba wybuchnie może roznieść wszystko w promieniu kilometra kwadratowego.

-Szefie, staram się, ale...

-Nie ma żadnych ale, jest godzina 8:40, bombę podłożono o 8:07, z pięćdziesięciotrzyminutowym odliczaniem. Jeśli go nie złapiesz, to wiesz co mogę Ci zro...

-Zaraz, zaraz. O 8:07? Przecież Michael mówił, że świadek widział zamachowca o godzinie 8:00!

-Jaki świadek? Czemu ja dowiaduję się o takich rzeczach z Twoich ust, Martinez! To niemożliwe, według moich danych bombę wykrył nasz pracownik, a konkretnie... Ty – odparł zdumionym głosem George Smith.

-To niemożliwe, szefie, na miejscu byli tam tylko nasi saperzy i... O Boże! Mamy w szeregach zdrajcę!

8:50 – wykonałem szybki ajfon do moich podwładnych. Kazałem im zatrzymać Michaela i poczekać na mój przyjazd.

8:57, do wybuchu pozostały trzy minuty. Dotarłem pod pomnik Władysława Jagiełly. Zobaczyłem tam zakutego w sztuczny diament Michaela.

-No i co, Michael? A raczej Doktorze Zło, mój największy wrogu! - tu kazałem podwładnym wypuścić jeńca i zdjąć mu maskę - Jesteś z siebie zadowolony?

-Nawet nie wiesz jak, Martinez! Nigdy wcześniej nie zaznałem takiej rozkoszy jak z patrzenia na twoje śmieszne poczynania. To koniec Martinez! Do wybuchu pozostało już tylko trzydzieści sekund – nie masz szans by powstrzymać egzekucję! Zginiesz! - tu szyderczo się zaśmiał.

-Nie byłbym tego taki pewien, Zło. Właśnie przed chwilą, NASA wystrzeliła w kosmos nowy pocisk w walce z kosmita. Twoja bomba już tam się znalazła i o ile wiem, dzięki niej zlikwidowaliśmy znaczną część najeźdźców.

-Ale jak to? Przecież jest tutaj! - wskazał na koronę króla Jagiełly.

-Ahh, ten marny hologram? Jak tylko Cię złapali, Zło, to podmienili bombę. Zostałeś pokonany po raz kolejny. I tym razem, obiecuję Ci, ze długo nie wyjdziesz z więzienia.

Zło dostał dożywotni wyrok w specjalnie nadzorowanej celi. Prędzej czy później i tak ucieknie z więzienia, i znów to mnie wezwie do akcji Szef...
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
johny
Moderator
Moderator
Posty: 11644
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:30
Miejscowość: Łódź
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 241 razy
Otrzymał podziękowań: 198 razy

Post autor: johny »

szczotaw - fajne! Trochę za bardzo jak dla mnie science ale mimo wszystko czyta się z przyjemnością! Daj znać jak oceni Cię ciało pedagogiczne!
POLEXIT!
... To live is to die... - Cliff Burton
volenti non fit iniuria!
When you walk through a storm, Hold your head up high, And don`t be afraid of the dark. At the end of a storm, There`s a golden sky...
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Dzięki johny, choć wątpię, by mnie ocenili :D Muszą dać szansę "innym" :P a zapewne nikt inny nie będzie mieć ;)
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

Rośnie konkurencja dla Robinouxa! :564:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

Dzięki Czesiu :D Ale Robinoux to niedościgniona półka :p
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Nietajenko
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 938
Rejestracja: 09 lip 2013, 14:34
Tytuł: Użytkownik chwilowo nieaktywny
Miejscowość: Olsztyn
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Nietajenko »

Nieźle się czyta tego sajfaja. Trochę krótkie ale pasowało by jako gazetowe opowiadanko. Przed publikacją popraw koniecznie to zdanie:
szczotaw pisze:Martinez, pospiesz się. Jeśli bomba wybuchnie może roznieść wszystko w promieniu kilometra kwadratowego
Winno być "w promieniu ca. pół kilometra" albo "na obszarze kilometra kwadratowego"
Powodzenia.
Refert non fatigo et consolatoria calceamenta...
Harpagan http://www.harpagan.pl/rajd/
Awatar użytkownika
PawelK
Moderator
Moderator
Posty: 6392
Rejestracja: 27 lip 2013, 10:25
Podziękował;: 202 razy
Otrzymał podziękowań: 144 razy
Kontakt:

Post autor: PawelK »

Nietajenko pisze:Nieźle się czyta tego sajfaja. Trochę krótkie ale pasowało by jako gazetowe opowiadanko. Przed publikacją popraw koniecznie to zdanie:
szczotaw pisze:Martinez, pospiesz się. Jeśli bomba wybuchnie może roznieść wszystko w promieniu kilometra kwadratowego
Winno być "w promieniu ca. pół kilometra" albo "na obszarze kilometra kwadratowego"
Powodzenia.
Kolego Nietajenko, pewnie jeszcze parę rzeczy można poprawić, tylko wtedy nauczycielka w szkole nie uwierzy, że opowiadanie jest napisane przez szczotaw'a.

Moja siotra miała kiedyś w szkole podstawowej taką historię - trzeba było na ZPT (pamiętacie takie lekcje) uszyć fartuszek. Wszystkim dziewczynom z jej klasy, oczywiście, uszyły mamusie. Nasza mama cały czas ma dwie lewe ręce do szycia, w związku z tym moja siostra dostała piątkę, a inne trójki, bo nauczycielka stwierdziła, że "Ty to na pewno sama szyłaś, a innym robiły mamy". :-D
Brunhilda
Zlotowicz
Zlotowicz
Posty: 7158
Rejestracja: 10 lip 2013, 04:07
Płeć: Kobieta
Podziękował;: 90 razy
Otrzymał podziękowań: 109 razy

Post autor: Brunhilda »

No i to jest słuszne! Jaki sens oćenacpace mamusi? Żaden.
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

OK Nietajenko, poprawiłem :p Dzięki :)
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
Awatar użytkownika
Czesio1
Administrator
Administrator
Posty: 16384
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:00
Tytuł: Ojciec Prowadzący
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 386 razy
Otrzymał podziękowań: 195 razy

Post autor: Czesio1 »

PawelK pisze: Moja siotra miała kiedyś w szkole podstawowej taką historię - trzeba było na ZPT (pamiętacie takie lekcje) uszyć fartuszek. Wszystkim dziewczynom z jej klasy, oczywiście, uszyły mamusie. Nasza mama cały czas ma dwie lewe ręce do szycia, w związku z tym moja siostra dostała piątkę, a inne trójki, bo nauczycielka stwierdziła, że "Ty to na pewno sama szyłaś, a innym robiły mamy". :-D
:509: :509: :509: :509: :509:

Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
TomaszK
Forowy Badacz Naukowy
Forowy Badacz Naukowy
Posty: 8827
Rejestracja: 09 lip 2013, 18:42
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 47 razy
Otrzymał podziękowań: 366 razy

Post autor: TomaszK »

szczotaw pisze:Dzięki Czesiu :D Ale Robinoux to niedościgniona półka :p
Wcześnie zacząłeś, szybko go dogonisz. A co to jest ten sztuczny diament w który był zakuty Michael ?
szczotaw
Forowy Lektor
Posty: 328
Rejestracja: 09 lip 2013, 23:23
Tytuł: Wnusio Forowy
Miejscowość: k/Cz-wy
Płeć: Mężczyzna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: szczotaw »

TomaszK pisze:
szczotaw pisze:Dzięki Czesiu :D Ale Robinoux to niedościgniona półka :p
Wcześnie zacząłeś, szybko go dogonisz. A co to jest ten sztuczny diament w który był zakuty Michael ?
To jest moja wizja przyszłościowych kajdanek :D
Obrazek
"Wszyscy kłamią" - podstawowa i jedyna prawda o ludziach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Twórczość własna”